OBEC TRŽEK

Obec Tržek
Přejít na obsah
foto01 foto02 foto03 foto04 foto05 foto06 foto07

Aktuálně

26. 7. 2019 - Úprava nástupiště na zastávce vlaku

Na železniční trati z Chocně do Litomyšle probíhá rekonstrukce, která přispěje ke zvýšení bezpečnosti na přejezdech a umožní především navýšení traťové rychlosti. Jedním z problematických míst byla i zastávka v Tržku. Plechový přístřešek, který stál přímo na perónu, omezoval  strojvedoucím výhled na auta přijíždějící k železničnímu přejezdu od rychlostní silnice R35. V Tržku je zastávka na znamení, a z důvodu bezpečného průjezdu stanicí mohly jezdit vlaky v tomto úseku omezenou rychlostí 10 kilometrů v hodině.

Ve spolupráci Správy železniční dopravní cesty s obcí Tržek bylo z těchto důvodů nástupiště upraveno a přístřešek byl posunut dále od tratě.  Věříme, že nová zastávka v naší obci bude dobře sloužit. Pokud by nastal nějaký problém se zastavováním vlaků (zastávka je na znamení), informujte o něm prosím starostku nebo některého ze zastupitelů obce, abychom mohli zjednat nápravu.

2. 7. 2019 - Nové knihy z výměnného fondu knihoven k zapůjčení

V obecní knihovně máme nyní zajímavé knihy k zapůjčení. Některé knihy pouze na kratší dobu, jiné do prosince 2019.

Přijďte si vybrat čtení na  prázdiny či na dovolenou.

http://www.trzek.cz/mistni-knihovna/knihy-zapujcene-z-vymenneho-fondu-knihoven/

19. 6. 2019 - Fotografie z dětského dne si můžete prohlédnout zde

fotogalerie Dětský den 2019

26. 4. 2019 - Kulečník je zpět

Obecní kulečník, který už několik let po uzavření hospody v Tržku nemohli občané využívat, je opět k dispozici. Našli jsme pro něj místo nahoře v budově Obecního úřadu. Velmi děkujeme ochotným silným mužům, kteří jej dopravili z hospody do nově upravené herny. Byl zkontrolován provozovatelem kulečníkové herny v Lidovém domě v Litomyšli a nic nebrání jeho využití pro hobby hru. Používání upravuje následující provozní řád: http://www.trzek.cz/soubory-dl/provozniradkulecnik.pdf

Doufáme, že všem, kteří tuto hru mají rádi, přinese obecní kulečník hodně radosti a bude nám  ještě dlouho sloužit.

24. 4. 2019 - Pohlednice obce Tržek

Pohlednice obceNabízíme za cenu 3Kč pohlednice obce. Byly pořízeny dříve a nyní jsme jich ještě menší zásobu našli. Pokud máte zájem, můžete si je zakoupit v úředních hodinách a nebo po telefonické domluvě na čísle 602 660 194 i v jinou dobu.

19. 4. 2019 - Výstavba zázemí hřiště u dráhy

Zázemí na hřišti u dráhy nám již dosloužilo. Zub času se na něm podepsal, a tak zastupitelé obce koncem loňského roku rozhodli o jeho zbourání. Firma Stavitelství Jokeš spol. s r.o. zpracovává projektovou dokumentaci. Bude vybudována zpevněná plocha (zámková dlažba), pro potřeby skladování materiálu (lavičky, mobilní vybavení sportoviště) a případně výdej občerstvení, bude sloužit uzamykatelný upravený lodní kontejner. Kontejner i plocha pro posezení před ním budou zastřešeny přístřeškem se sedlovou střechou, krytinu bude tvořit pálená taška.

Práce na vybudování zpevněné plochy již byly zahájeny, k tomuto kroku není třeba stavební povolení. Stavbu provádí firma PP-GROUP.cz s.r.o. a zpevněná plocha bude dokončena do konce května.

V letošním roce bychom ještě chtěli zakoupit a usadit na místo lodní kontejner, který přes zimu upravíme. Do konce letošního roku by měla být hotova projektová dokumentace na celou stavbu včetně stavebního povolení, a pokud se podaří získat dotaci, rádi bychom příští rok celé zázemí zastřešili.

17. 4. 2019 - Projekt na vodovod v obci

Koncem loňského roku byl zastupitelé obce upozorněni provozovatelem vodovodního řadu v obci, formou VHOS, a.s., na nepříznivý stav vodovodního potrubí. Důvodem je stáří vodovodu v kombinaci s použitými materiály (azbest, litina). Požádali jsme tedy o dotaci na projektovou dokumentaci z rozpočtových prostředků Pardubického kraje, z programu „Rozvoj infrastruktury v oblasti vodního hospodářství“.

V současné době shromažďujeme informace o přípojkách a hlavním řadu stávajícího vodovodního potrubí pro projektanty z firmy KIP, spol. s r.o. Tato firma vzešla z výběrového řízení, které proběhlo na začátku letošního roku.

Vodovod povedeme převážně ve stávajících trasách. Budeme se snažit tam, kde vodovod prochází soukromými pozemky, najít vhodnou náhradní trasu po pozemcích obecních. Projektová dokumentace by měla být dokončena do konce letošního roku. Přípojky k jednotlivým domům budeme řešit individuálně s jejich majiteli.

V příštím roce chceme požádat o dotaci na rekonstrukci vodovodu. Pokud budeme úspěšní, práce na opravě zahájíme.

AKTUALITY
26. 7. 2019
Na železniční trati z Chocně do Litomyšle probíhá rekonstrukce, která přispěje ke…
2. 7. 2019
V obecní knihovně máme nyní zajímavé knihy k zapůjčení. Některé knihy pouze na kratší…
19. 6. 2019
fotogalerie Dětský den…
KALENDÁŘ AKCÍ
14. 12. 2019
ANKETA
Jak často tento web navštěvujete?
Jsem tu poprvé.
hlasů: 1
Jsem tu opakovaně.
hlasů: 0
Jednou za měsíc, spíše náhodně
hlasů: 3
1 - 2x měsíčně.
hlasů: 0
Častěji než 2x za měsíc.
hlasů: 2
Počet hlasujících: 6
Jsem robot
4 + 5 =
SPOLUPRACUJEME
  • http://www.mas-lit.cz/
    MAS Litomyšlsko o.p.s.
  • http://www.litomyslsko.cz/
    Mikroregion Litomyšlsko
POČASÍ
Počasí
Více počasí
Obec Tržek

Obecní úřad Tržek
Tržek 21, 570 01 Litomyšl

Telefon:
+420 602 660 194
+420 461 619 161

Úřední hodiny:
st 18:00 - 19:00 h

IČO: 00579637
č.ú.: 1283376319/0800
e-mail: outrzek@trzek.lit.cz

Úřední deskaUsneseníKontaktKalendář akcí 2019Aktuálně
© Obec Tržek | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu